czy to stajnia dla nas?

Czy KJ Fun Farma to odpowiednia stajnia dla mojego dziecka?


Jazda konna jest dla każdego i w każdym wieku można zacząć - to z małymi wyjątkami prawda, wystarczy bardzo chcieć, zarezerwować dużo czasu i trochę środków i ZNALEŹĆ ODPOWIEDNIE MIEJSCE.

 
Nasz Klub Jeździecki posiada swoją wyjątkową specyfikę i to powoduje, że nie jest klubem właściwym dla każdego.
 
Odpowiedź na poniższe pytania pozwoli Ci się przekonać, czy nasza oferta odpowiada Twoim potrzebom:
Jaki duży jest jeździec?
Jesteśmy Klubem Pony - posiadamy kuce grupy A, B i C, mierzą one od 110 cm do 135 cm wzrostu i ważą od 220 kg do 400 kg. Największe z naszych koni nie powinny nosić jeźdźca cięższego niż 50kg - pamiętaj, że do wagi jeźdźca należy dodać jeszcze wagę siodła. Długotrwałe przeciążanie koni prowadzi u nich do bólu a nawet nieodwracalnych kontuzji, koński grzbiet nie jest z natury przystosowany do noszenia dodatkowego ciężaru!
Proporcja wzrostu jeźdźca do wzrostu konia jest również ważna - jeśli jeździec sięga ramieniem powyżej kłębu konia, to zbliża się pora na poszukanie wyższego konia - dlaczego? Jeździec zbyt wysoki, nawet jeśli bardzo szczupły, będzie miał utrudnione zadanie z utrzymaniem równowagi oraz prawidłowym skoordynowaniem swoich pomocy.
TAK - jeśli dziecko waży do 40kg i mierzy max do 145cm
NIE - jeśli jest cięższe lub wyższe - wtedy należy poszukać stajni dysponującej większymi końmi

Jaki jest wiek jeźdźca?

Ze względu na nasz intensywny program treningowy rekomendujemy, aby minimalny wiek jeźdźca wynosił 8 lat - oczywiście dzieci w tym wieku rozwijają się bardzo indywidualnie, dla bezpieczeństwa treningu potrzebny jest odpowiedni poziom koordynacji ruchowej oraz dojrzałości emocjonalnej, młodsze dzieci po spełnieniu tych warunków również mogą korzystać z naszych treningów.

TAK - powyżej 8 lat

Jaki jest poziom umiejętności jeździeckich dziecka?

Naszą ofertę kierujemy w szczególności do osób zdeterminowanych rozwijać już nabyte umiejętności oraz chcących wejść na wyższy poziom szkolenia niż jazda hobbystyczno-rekreacyjna, być może nawet spróbować swoich sił w amatorskim sporcie. Jeśli się jeszcze nie poznaliśmy - zawsze obowiązuje jazda próbna weryfikująca umiejętności. Zdecydowaliśmy, że od września 2021 nie będziemy już prowadzić nauki dla osób zupełnie początkujących na lonży, gdyż jest to niezmiernie obciążające i wyczerpujące dla naszych koni, od których na treningach sportowych wymagamy dużego wysiłku i zaangażowania.

TAK - jeśli dziecko jeździ już samodzielnie w grupie i po weryfikacji umiejętności 

Czego oczekujesz?

Jazda konna jest jednym z trudniejszych i bardziej skomplikowanych sportów, zwłaszcza jeśli jest się jeszcze małym. Jeśli jako dziecko sam kiedyś próbowałeś - to zapewne wiesz o czym mowa. Aktywność fizyczna jest tylko jedną stroną medalu, drugą stronę stanowi trening charakteru. Nauczenie się w miarę poprawnego powodowania koniem wymaga wielu (około 100) godzin treningów, wysiłku fizycznego i determinacji. Jednocześnie trening jeździecki kształtuje takie cechy jak: pewność siebie, odpowiedzialność, umiejętność współdziałania w grupie, obowiązkowość, odwaga, opanowanie, spokój, cierpliwość, skupienie. Aby koń w pełni nas szanował i respektował polecenia trzeba nie tylko nauczyć się "obsługiwać przyciski" ale umieć być jego przywódcą. Proces kształtowania charakteru jeźdźca w przypadku małych dzieci może okazać się elementem o wiele trudniejszym od rozwoju fizycznych umiejętności jazdy konnej. 

TAK - jeśli jesteś gotowy na podjęcie wyzwania

NIE - jeśli liczysz na szybkie efekty i zawsze uśmiechniętą buzię po treningu

Czy potrafisz się zaangażować?

Stawiamy na regularne zorganizowane treningi, bo tylko w takiej formie możliwy jest rozwój i doskonalenie umiejętności. Nie prowadzimy pojedynczych jazd za wyjątkiem jazd próbnych. Nasi Klubowicze są przypisani na stałe do grup o odpowiednim poziomie zaawansowania i uczestniczą w zajęciach na stałe wpisanych w grafik. Decydując się na jazdę u nas należy wziąć pod uwagę wszystkie czynniki utrudniające regularne docieranie na treningi (choćby korki na drogach, praca zmianowa itp.)

TAK - jeśli jesteś zainteresowany regularnymi treningami i intensywnym rozwojem

NIE - jeśli konie są tylko dodatkową modną atrakcją ;)

Znajdź nas na Facebooku